top of page

Medlemsbrev dec 2023


Året går mot sitt slut och vi sammanfattar snart ett händelserikt år i Täby Tennisklubb. Vi vill börja med att tacka er för ert fortsatta stöd och engagemang i vår klubb! Junior- och vuxenträningen fortlöper och det är härligt att se vilka framsteg våra juniorer och vuxna gör på tennisbanan. För er som vill vässa formen under julhelgerna erbjuder Klubben träning för både vuxna och juniorer.


 

  •  Intensivkurs för vuxna erbjuds 27-29 december och 2-4 januari. Anmälan sker via Täby Tennisklubbs sida på Matchi. klicka på aktiviteter och läs mer om vad som gäller. Kontakta kansliet om du har frågor.

 

  • Våra duktiga tränare erbjuder jul- och nyårsträning för de juniorer som är redo att börja tävla med gul boll. Kontakta kansliet för mer info

 

  • Juniorträningen slutar 22 december och startar igen 8 januari med samma grupper och tider om inget annat meddelas. Det är viktigt att om du inte skall fortsätta under VT -2024 att du då snarast meddelar detta på info@tabytennisklubb.net 

 

  • Oavsett om du är nybörjare eller erfaren spelare är du varmt välkommen till vår populära vuxenträning. Vi tränar på söndagar och det finns fortfarande några enstaka platser kvar! Tveka inte att kontakta kansliet om intresse finns. Ett utmärkt tillfälle att vässa på tekniken.

 

  • Vuxenträningen slutar 17 december och startar igen 7 januari viktigt om man inte skall fortsätta under VT -2024 att man då snarast meddelar detta på info@tabytennisklubb.net 

 

  • Abonnemangen slutar vecka 52 och börjar sen direkt vecka 1.

 

 

  • Lediga tider: Det finns lediga tider på dag- och kvällstid i tennishallen. Du bokar din tid via Matchi.se

 

 

Tveka inte att kontakta oss om du har frågor!

 

 

Vi önskar Er alla en fin december!

Vänliga hälsningar,

Styrelsen och tränarna i Täby Tennisklubb

תגובות


bottom of page